Menu

Fashion And Style

Moda, trendy, styl

Model Of The Week: Kate

shifty833

Kate Moss (ur. 16 stycznia 1974 r. w Addiscombe, Croydon, Surrey, Anglia) - brytyjska modelka, "twarz Calvina Kleina".

Wzrost: 168 cm

Wymiary: 86-58-88.

W krótkim czasie stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej opłacanych supermodelek świata. Jest sławna, bogata, a przede wszystkim jest kobietą niebywałego sukcesu. Jej rodzice rozwiedli się, gdy Kate miała 15 lat. Ma jednego brata, imieniem Nick, który również jest modelem.

Kate zaczęła obracać się w świecie mody w 1988 r., kiedy wraz z rodzicami znajdowała się na lotnisku JFK w drodze powrotnej z Wysp Bahama. Miała wtedy 14 lat i została wypatrzona przez Sarę Ducas ze Storm Agency. To spotkanie było wspaniałym wejściem do kariery dla młodej Kate.

Wkrótce stała się najczęściej fotografowaną modelką. Jej twarz ukazywała się na najbardziej prestiżowych okladkach, m.in. brytyjskiej The Face, czy amerykańskiego Vogue. Zdobiła również publikacje wydawnictwa Harper Collin's.

1 maja 2007 roku odbyła się oficjalna premiera kolekcji Kate Moss dla brytyjskiego Topshop. Modelka od lat deklarowała sympatię dla sklepu, a ten w ramach wdzięczności zaprosił ją do współpracy. Posypały się głosy krytyki ze strony znawców, nic jednak nie zdołało odstraszyć klientek. Jest ich tak dużo, że Topshop ogranicza ilość sprzedawanych ubrań do maksymalnie pięciu na osobę.

Kwietniowy magazyn Vogue umieścił na swojej okładce Moss ubraną w sukienkę z jej kolekcji.

   

Jednak na wyżyny gwiazdorstwa wzniósł ją Calvin Klein. To dzięki tej firmie, Kate zaczęła otrzymywać coraz to atrakcyjniejsze propozycje pracy.

 

Był początek lat 90. i jedyny czas w karierze Moss, kiedy to staje się bardziej popularna w Ameryce niż w Europie. Nowa muza Kleine'a. Warto dodać, że wtedy Calvin był królem Nowego Jorku i najważniejszą postacią amerykańskiej mody. Wszystkie kampanie Kleine'a są do siebie podobne. Proste. T-shirt, jeansy, bielizna. Nie ma butów, torebek, bzdur. Jest coś jeszcze. Postać, która to wszystko nosi. Trzy składniki kampanii. Ciało. Ubiór. Napis Calvin Klein Jeans. Sukces. Moss idealnie wpasowała się w nowe czasy. Czasy znudzenia konsumpcją, pieniądzem, bogactwem na pokaz. I choć pierwsze zwizualizowało to wspomniane "The Face", trend przyszedł z Ameryki. Kraciaste koszule, poszarpane jeansy.

Pracowała dla takich gigantów, jak Dolce i Gabbana, Gianni Versace, L'Oréal. Moss spróbowała też swoich sił na ekranie, debiutując w filmie dokumentalnym "Models Close-Up", a potem w serialu komediowym "French and Saunders". Wydała też swoją autobiografię zatytułowaną po prostu "Historia Kate Moss" (ang.: "Addicted to Love: The Kate Moss Story")

 

Kate pierwszą miłość odnalazła u boku Johnny'ego Deppa, z którym spotykała się w latach 1994-1998. Pojawiły się problemy z narkotykami, które spowodowały jej długotrwały pobyt w klinice odwykowej. Była również posądzana o bycie anorektyczką. Wtedy to Depp ofiarował jej w formie prezentu samochód marki BMW, wart 100.000 tys. dolarów. To sprawiło, że gaża Kate znacznie wzrosła, a w 2000 r. jej majątek był już szacowany na 26,3 milionów dolarów. Zaczęła zarabiać 10,000 tys. dolarów za jeden dzień pracy jako modelka. Kate skończyła jeden kontrakt z firmą Calvina Kleina, wart 4 miliony dolarów za 100 dni pracy.

Kate posiada kilka apartamentów we Francji i Anglii, ale jej prawdziwy dom, do którego często wraca, znajduje się w Nowym Jorku. Jej najświeższym dorobkiem w sferze reklamy jest zaangażowanie się w najnowszą kolekcję perfum Coco Chanel Mademoiselle.

W 2005 roku Kate Moss wpadła w kłopoty w związku z ujawnieniem przez brytyjski dziennik The Daily Mirror przypadków zażywania przez nią kokainy. Spowodowało to zerwanie kontraktów przez największe domy mody opiewające na kilka milionów dolarów, a Moss zyskała sobie mało zaszczytne miano "najbardziej awanturniczej modelki w historii ostatnich lat" ("The Daily Mirror Magazine"). Jak to w świecie mody bywa, po ucichnięciu plotek o kokainie, Kate odzyskałą większość kontraktów, a nawet zaproponowano jej nowe. W 2006 roku zadebiutowała przed kamerą w nasyconej erotyzmem reklamie bielizny "Agent Provocateur", którą wyreżyserował Mike Figgis, twórca "Zostawić Las Vegas". Reklama została ocenzurowana przez telewizję, można ją obejrzeć na oficjalnej stronie tej firmy w formie czterech snów modelki: Cienie, Skala, Ekshibicjonizm i Narcyzm.

British Fashion Council przyznał jej nagrodę najlepszej modelki 2006 roku, za zrobienie 14 kampanii reklamowych (m.in. Chanel, Burberry, Louis Vuitton, Agent Provocateur).

Ostatnio gwiazda wzięła udział w sesji zdjęciowej reklamującej luksusową galanterię skórzaną francuskiej firmy Longchamp. Moss współpracuje z tą marką od 2006 roku.

 Ubierz się jak Kate Moss KLIKNIJ!

Kate Moss Campaign:

Nowa kampania Agent Provocateur:

Kampania Versace 2007/2008:

Kate Moss - TopShop:

Launches Topshop Summer Collection:

 

TopShop Autum/Winter Collection:

  

© Fashion And Style
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci