Menu

Fashion And Style

Moda, trendy, styl

To jest Trendy!

shifty833

Oto trendy w WIELKIM SKRÓCIE, które warto zapamiętać i którymi warto się inspirować w roku 2008.

Fotografie pochodzą z mojej ulubionej stronki HOTSPOT , autorka wspaniale i przejrzyście przedstawia tendencje na nadchodzące sezony. Postanowiłam zamieścić kilka zdjęć, chodźby namiastkę jej efektownych wizji. Oczywiście więcej znajdziecie na stronie autorki.

Wielki powrót efektownej przędzy bouclé. Klasyczny, zawsze modny i elegancki fason podkreślający sylwetkę. Płaszcze i żakiety tego typu projektanci polecają na chłodne jesienne i zimowe dni. 

Big Skirts czyli duże spódnice - swoją świetność przeżywały w latach 80. i początku lat 90. Dziś w wielkim stylu powracają do łask. Zwykle kończą się w połowie łydki, za kolanami i takie proponują projektanci - lecz niektóre sięgają nawet kostek.

The bustier is back. Gorset bieliźniany, u góry przypominajacy stanik. Takie gorsety nie tylko eksponują biust ale także modelują sylwetkę. Projektanci postanowili nie ukrywać tej części kobiecej garderoby i w odważny sposób prezentują zmysłową bieliznę w zestawieniu z modnymi ubraniami.

Orient Style czyli styl orientu, orientalny. Projektanci zainspirowali się kulturą dalekiego wschodu. Połączyli egzotyczność z europejskim stylem. Dlatego wiele elementów stroju upiększonych jest dekoracyjnymi wzorami, gdyż kraje położone w Azji słyną z zamiłowania do ozdób.

Drop Waist - niski stan lub obniżona talia. Właśnie taki typ sukienki proponują projektanci na najbliższy sezon. Modne w latach 20. sukienki opanowały dziś wybiegi mody, w zmienionej, nieco bardziej nowoczesnej formie.

Arlekin - postać błazna, ubranego w kostium zszyty z kolorowych trójkątów albo rombów. Nowa inspiracja dla pomysłowych projektantów. Swoje fantazje prezentują nam między innymi Miu Miu i Victor & Rolf.

Modna Okularnica. W takich okularach od razu ma się inne spojrzenie na świat. Okulary dodają powagi osobie noszącej je, a także stały się niejako symbolem mądrości. Nie muszą wyłącznie wspierać zdrowie i widzenie, mogą przede wszystkim być doskonałym stylowym, modnym i eleganckim elementem - dodatkiem do Twojej garderoby. 

Ubrana w mgłę. Tiul to delikatna i przejrzysta tkanina - kojarzymy go przede wszystkim jako materiał na welon czy halkę. Te lekkie tkaniny mistrzowie sztuki krawieckiej wykorzystali do letniej garderoby. Prokejtanci postawili na delikatną kobiecość. Aby ukryć nieco i nie pozwolić sobie na odważne posunięcia, można wykorzystać tiul warstwowany.

Sukienki z wycięciami. Odważne dekolty zostały wyperte przez głębokie wycięcia na bokach sukienek. Projektanci stawiają na elegancję i zmysłowość, przez co kreacje nabierają delikatności i lekkości.

© Fashion And Style
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci