Menu

Fashion And Style

Moda, trendy, styl

Polscy Projektanci

Longstory – oryginalne print

shifty833

Personalizacja – to trend, do którego bez wątpienia należeć będzie przyszłość. Obecny nie tylko w modzie, ale także w muzyce, wystroju wnętrz, propozycjach szefów kuchni…. Pomimo zalewu produktów ze sklepów sieciowych, pragniemy zachować i podkreślić swój indywidualizm. Personalizacja to podstawa bycia oryginalnym. Coraz więcej osób chce mieć specjalnie dla niego zaprojektowany t-shirt, pościel dopasowaną do wystroju swojego wnętrza, wzory na tapecie wyrażające osobowość właściciela, a nawet spersonalizowaną tkaninę, z której projektant uszyje im kreacje. Warszawski duet LONGSTORY odpowiada na to zapotrzebowanie. Projektuje wzory na indywidualne zamówienia, choć w swojej stałej ofercie mają także printy, które może wykorzystać każdy.

 

Longstory to duet dziewczyn: Agnieszka Pasierska i Magda Paszewska. Agnieszka ukończyła wydział grafiki na ASP w Krakowie, Magda jest absolwentką warszawskiej ASP.

Poznały się przez przypadek, w pracowni sitodruku u Agnieszki. Estetycznie bardzo szybko się zrozumiały i postanowiły połączyć siły. Obie zajmują się projektowaniem wzorów. Ich prace były pokazywane m.in.: w Nowym Jorku na „Inside Out. Polish Graphic Design and Illustration in the Making” w ramach WANTED DESIGN NYC.

Charakteryzuje je zamiłowanie do wyrazistych wzorów, a ich kreatywność znajduje odzwierciedlenie w wielu różnych stylistykach. Dlatego każdy może dobrać z bogatej gamy printów ofertę odpowiadającą swojej potrzebie.

Zaprojektowane wzory nanoszą na różne powierzchnie np.: tekstylia, tapety, plakaty, obiekty. Tworzą na indywidualne zamówienie, ale w swojej ofercie mają także stałe propozycje wzorów. Projektują również dla klientów komercyjnych, takich jak: teatry, architekci wnętrz, projektanci mody oraz dla małych i dużych firm. Czuwają nad całym procesem realizacji projektu, dobierając odpowiednią technologię mogą realizować zarówno pojedyncze zamówienia, jak i te obejmujące ilości przemysłowe.

W maju Longstory po raz pierwszy przedstawi swoją kolekcję wzorów na sezon jesień/zima 2016/2017. Każdy z nas będzie mógł wykorzystać stworzone przez duet projektantek motywy do podkreślenia indywidualności swojej i swojego otoczenia.

www.longstory.pl


 Longstory1

Promujemy Młodych Projektantów: Justyna Bułaj

shifty833

 W projektach Justyny Bułaj można już zobaczyć aktorki młodego pokolenia takie jak Kalina Pawlukiewicz Hlimi, Iza Zwierzyńska, Michalina Olszańska czy wokalistka Magda Femme. Obecnie Justyna Bułaj to autorka kolekcji jesień- zima 2014/15 pod przewrotnym tytułem „Lady doll”. Kolekcja jest subtelnym nawiązaniem do stylu lat 60-tych i modelki Twiggy w przełożeniu na współczesną formę. Jak mówi sama projektantka jej styl chwilowo lekko ewuluował i jest efektem pewnych przemyśleń dotyczących mody co chce pokazać w obecnych projektach. Woli pret a porter od przesadnej wręcz zbytecznej awangardy, która na ogół ogranicza się do sztuki wizualnej niż użytkowej.

Justyna Bułaj jest projektantką mody która, ukończyła dyplom z wyróżnieniem dla kolekcji w jednej z artystycznych szkół projektowania ubioru w Warszawie. Dużo wcześniej miała okazję uczyć się także krawiectwa co zapoczątkowało zainteresowanie modą i pierwsze próby tworzenia własnych projektów. Jej styl projektowania najczęściej cechują minimalistyczne, momentami lekko architektoniczne formy czasami w połączeniu z glamem i niebanalną konstrukcją. Ulubione kolory projektantki to zielenie, granat, czerń, szarość oraz szczególnie wyróżniana biel i srebro. Nie wykorzystuje do tworzenia projektów naturalnych futer i skór zastępując je tkaninami eco. Lubi też wykorzystywać kaszmir, wełnę, bawełnę, jedwabie.

Justyna Bułaj Facebook


 

© Fashion And Style
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci