Menu

Fashion And Style

Moda, trendy, styl

Ciekawostki

Ekologiczne Bombki Świąteczne

shifty833

Bożonarodzeniowy czas to nie tylko kupowanie, rozdawanie prezentów i festiwal promocji na wszystko, ale co za tym idzie, mnóstwo świątecznych odpadów. Niektórzy sprzedawcy dołożyli wszelkich starań aby temu sprostać. W Hong Kongu, Lee Gardens organizuje już drugą wielką kampanię ekologiczną pod nawzą "RE: MAKE A WISH - The X'Mas Baubles Project". Projekt tworzony jest przy współpracy z AllRightsReserved oraz Green & Accociates. Twórcy zebrali ponad 30 tysięcy plastikowych butelek, które poddane są recyklingowi i tworzy się z nich świąteczne bombki. Aby zachęcić uczestników do wspierania projektu, twórcy nawiązali współpracę z ponad 10 kreatywnymi artystami oraz znanymi markami z całego świata, m.in. Philip Lim (USA), GAP, LINE, Piers Atkinson (UK) Araki Nobuyoshi (Japan), Craig & Karl(US/UK), Fantasista Utamaro(Japan), Jeremyville(US), Lisa Larson (Sweden), Mina Kwon (Korea), Sticky Monster Lab (Korea). Bombka kosztuje 50$, a wszystkie zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na Make-A-Wish Hong Kong.

fot: fashionising.com

Beautiful Fashion Illustrations

shifty833

W przeciwieństwie do fotografów mody, ilustratorzy zazwyczaj nie muszą pracować z modelkami/modelami przy tworzeniu ilustracji modowych, ale mogą opierać się na zdjęciach aby tworzyć w swej wyobraźni a potem przelewać na papier swe pomysły i wizje. Artyści tworzący rysunek modowy mają więcej swobody, łączą emocje ze stylem artystycznym i to jest istotą ich pracy.
Różne techniki tworzenia dostępne artyście i którymi się posługują to m.in. digital art, farby wodne, kolaże, multimedia czy zwykły ołówek i cienkopis. Stylowa kobieta jest zawsze tematem ich pracy, ale nigdy nie jest jej istotą... ważniejsze są kolory, piękno, inspiracje, odzwierciedlenie trendów jak również charakteru i stylu rysownika poprzez wprowadzenie w rysunek jego własnych ścieżek kreatywnego i nowatorskiego postrzegania mody.
W dzisiejszym poście chcę przedstawić kilku artystów zajmujących się ilustrowaniem mody. Są oni równie ważni, jak sami projektanci i kreatorzy mody.

Kliknij po więcej: Sunny Gu

Kliknij po więcej: Chun Fui Ng

Kliknij po więcej: Marcela Gutiérrez

Kliknij po więcej: Tania Santos

Kliknij po więcej: Mustafa Soydan

Kliknij po więcej: Laura Laine

Kliknij po więcej: Sandra Suy

Kliknij po więcej: Jessica Durrant

Kliknij po więcej: Anna Ulyashina

Kliknij po więcej: Soleil Ignacio

Kliknij po więcej: Ëlodie

Kliknij po więcej: Yana Moskaluk


Kliknij po więcej: Lutheen

Kliknij po więcej: Caroline Andrieu

Kliknij po więcej: Choonfai

Zdjęcia: cuded.com

When fashion meet music

shifty833

Gwen Stefani powiedziała niegdyś: "Muzyka i moda - obie te rzeczy pochodzą z tego samego źródła. Kreatywności." Weźmy na przykład taką Lady Gagę i już nikt nie ma wątpliwości. Moda to wizerunek, wizerunek często towarzyszy gwiazdom, a jeśli gwiazda potrzebuje takowego wizerunku to jest to najczęściej gwiazda muzyki. A gdzie najczęściej moda spotyka się z muzyką? Wiadomo, na pokazach mody. Każdego miesiąca setki projektantów dobiera odpowiedni styl muzyczny do swojej kolekcji. Przebierają w muzyce z całego świata i wyszukują najmodniejsze, nadchodzące, najświeższe objawienia rynku muzycznego. Młodzi, zdolni, utalentowani, futurystyczni - tacy artyści są najczęściej wybierani podczas pokazów Haute Couture i również najczęściej są to różnego rodzaju remixy. Muzyka na pokazach jest tyle ważna, co sam pokaz, gdyż towarzyszy ona zaproszonym gościom po skończonym pokazie do wczesnych godzin porannych na after-party. A tu poniżej za przykład "pokazowej" muzyki wybrałam fenomenalną kolekcję Diora Fall/Winter 2011.

Part 1 & Part 2 Soundtrack:
"Paganini Rocks (Extended Club Version Vocal)" - Robortom feat Au Revoir Simone
"Palladio (Instrumental)" by Escala
"Finding Beauty (Instrumental)" by Escala
"Violins (Instrumental)" by Alex Tiuniaev
"Love Story" by Layo & Bushwacka!
"What Have I Done?" by Anna Ternheim
"Preparedness" by The Bird And The Bee
"Finlandia Hymn, for mixed choir" by Jubilate Choir
"We're Here (Strings Only - Instrumental)" by Guillemots

© Fashion And Style
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci