Menu

Fashion And Style

Moda, trendy, styl

Buty

Birkenstocks are back

shifty833

Najbardziej ekscytujący trend tego sezonu. Buty, w których trudno doszukać się zmysłowości a bardziej męskiego polotu :) Sandały i klapki typu "Birkenstock" to trend nieco kontrowersyjny. Nie wszyscy je polubią, lecz to właśnie one królują pośród nowinek w świecie mody. Grube pasy, gruba podeszwa, klamry, wielki come back lat 90.. Wiosna/Lato 2014 to sezon, gdzie to obuwie zostaje włączone do grupy "klasyków".

fot. fashinising.com

 

Shoe trends: Pointy flats.

shifty833

W ciągu ostatnich dekad, szpiczaste noski obuwia pojawiały się i znikały wiele razy. Najbardziej pamiętnym momentem było pojawienie się ich na stopach Audrey Hepburn (lata 50. i 60.), w ten sposób zyskały zupełnie nową tożsamość. Szczyt popularności osiągnęły w latach 80. a w kilku ostatnich powracały i znikały z mody w subtelny sposób. Jestem pewna, że każda z nas ma w szafie choć jedną parę obuwia w tym stylu. 2014 rok to absolutny comeback butów ze szpiczastym noskiem. Powracają bardziej eleganckie, wyrafinowane a przede wszystkim komfortowe. Pokazy na sezon wiosenny udowadniają ich miejsce w świecie mody.

Oscar de la Renta, Honor oraz Tanya Taylor, S/S ’14

Honor, Dolce & Gabbana oraz Narciso Rodriguez, S/S ’14

fot. fashionising.com

Knee High Boots F/W 2012

shifty833

Nie można powiedzieć, że to ich wielki powrót, bo one praktycznie nigdzie nie zniknęły. Od kilku lat uznawane były za nudne i zastępowano je butami poza kostki czyli ankle boots albo tzw. thigh-high, kozakami aż po udo, które były według  obowiązującej mody znacznie świeższe i oryginalniejsze. Ale kiedy coś staje się klasycznym i trwa rok po roku, to nie znaczy, że nie może doświadczyć "przebudzenia". Moda jest przecież cykliczna i zaczynamy tęsknić za rzeczami, które leżą od dłuższego czasu na dnie szafy. Chcemy zetrzeć z nich kurz i przywrócić do życia.
To o czym dziś piszę to wysokie do kolan kozaki, które są najmodniejszym wzorem obuwia z wybiegowych kolekcji na jesień/zima 2012. Projektanci użyli sposobów aby buty wyglądały interesująco i nietuzinkowo, bo diabeł tkwi w szczegółach.

1. Burberry
2. Timberland
3. Gianmarco Lorenzi
4. McQ Alexander McQueen
5. Tommy Hilfiger
6. Tory Burch
7. Seychelles
8. Diane von Furstenberg
9. Dune

Alexander Wang F/W ’12 oraz Bally F/W ’12

 

Andrew Gn F/W '12 oraz Bally F/W ’12

Gucci F/W '12 oraz Tommy Hilfiger F/W ’12

Fot. fashionising.com

Chunky Platforms

shifty833

Słowo "chunky" czyli masywne, ociężałe rzadko ma pozytywny wydźwięk w świecie mody, ale ostatnio zauważyłam, że niektóre z najbardziej eleganckich gwiazdeczek oraz najwyższej klasy teste-makerzy, trend-setterzy czyli ktoś kto popularyzuje jakąś część garderoby, nową modę na coś... wprowadzili na ulicę nowy trend: chunky platforms - masywne platformy. Tak, to prawda, buty z lat 90. powracają i obecnie są w centrum uwagi wszystkich fashionistek. Te teraz modne to platforma zwykle podzielona na gruby obcas i masywną przednią podeszwę, stosunkowo delikatny nosek i delikatny paseczek wokół kostki. Chunky platforms to ważny trend na nadchodzącą jesień.

Zdjęcia: serchingforstyle.com

© Fashion And Style
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci