Menu

Fashion And Style

Moda, trendy, styl

Wydarzenia

Wyjątkowy pokaz dyplomantów MSKPU z okazji 10-cio lecia szkoły

shifty833

18 marca, warszawski wieczór należał zdecydowanie do Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. W Studio Domaniewska odbyły się pokazy piętnastu wybranych tegorocznych dyplomantów, wręczono wyróżnienia dla najlepszych a także uhonorowano 10-ciu najbardziej utalentowanych absolwentów w historii szkoły. Młodą modę oglądały tłumy przybyłych gości ze świata polskiej mody a także reprezentanci partnerskich uczelni z zagranicy.

Pokazy piętnastu dyplomantów MSKPU odbyły się w wyjątkowej oprawie i scenografii. Niekonwencjonalne choreografie były kompatybilne z przedstawianymi kolekcjami a wszystko to zaaranżowane do muzyki polskich wykonawców. Poziom pokazów był światowy tak jak i poziom prezentowanych kolekcji. Niesamowite oryginalne kroje, różnorodne materiały i niebanalne koncepcje kolekcji zachwycały zebranych gości.

Nagrodzono 10-ciu najlepszych absolwentów w historii szkoły a są to: Magdalena Floryszczyk, Ola Bajer (Bola), Monika Kubatek, Sylwia Rochala, Bartosz Malewicz, Kamila Gawrońska-Kasperska, Katarzyna Konieczko, Kas Kryst, Asia Wysoczyńska, Maciej Trzmiel.

Młodych projektantów oklaskiwało grono wykładowców MSKPU, dziennikarze, przedstawiciele firm odzieżowych oraz gwiazdy: Marieta Żukowska, Kaja Śródka, Michał Witkowski, Tomasz Ossoliński, Ewa Pacuła, Anna Męczyńska, Anna Jurksztowicz, Ewa Gawryluk, Leszek Stanek, Ewelina Rydzyńska, Izabela Janachowska, Mikołaj Komar.

Wyróżnienia trafiły do:

Maciej Zień – wyróżnienie dla Zuzanny Kwapisz

Joanna Kimas - wyróżnienia dla Eweliny Ziemek i Karoliny Filip

Mariusz Przybylski – wyróżnienie dla Zuzanny Kwapisz i Agaty Gnaś

duet Paprocki i Brzozowski : Zuzanna Kwapisz i Agata Gnaś

Michał Szulc – wyróżnienie dla Natalii Kopiszki, Karoliny Filip i Katarzyny Karwowskiej

LA Mania – wyróżnienie dla Huberta Kołodziejskiego

VIVA MODA- wyróżneinie dla Huberta Kołodziejskiego i Anity Żmurkosieradzka

LPP – wyróżnienie dla Zuzanny Kwapisz i Agaty Gnaś

LEVI'S – wyróżnienie dla Aleksandry Liszewskiej

Elle.pl - wyróżnienie dla Natalii Kopiszki

Lamode.info – wyróżnienie dla Zuzanny Kwapisz

RYNEK MODY/ fashionweare.pl – wyróżnienie dla Zuzanny Kwapisz i Izabeli Rycewicz (kostiumografia)

Centrum Scenografii Polskiej – wyróżnienie dla Agaty Posłusznej (kostiumografia)

Fashion Philosophy -  Fashion Week Poland – wyróżnienie dla Katarzyny Karwowskiej i Aleksandry Woronowskiej

 

1-szą statuetkę “Etyki w modzie” jakie szkoła planuje przyznawać - wręczono Michałowi Zaczyńskiemu.

Wieczór poprowadziła Ada Fijał i Mateusz Szymkowiak. Reżyserem pokazu był Maciej Majzner. Na after party zaśpiewała - Margaret.

więcej na www.mskpu.com.pl

Serafin Andrzejak zwycięzcą 5 edycji Fashion Designer Awards

shifty833

28 maja 2013 roku w studio Domaniewska odbyła się jubileuszowa Gala Fashion Designer Awards. Jury pełne profesjonalistów min.: Agnieszka Maciejak, Łukasz Jemioł, duet BohoBoco, Dorota Williams, Edyta Herbuś, Ada Fijał, Beata Sadowska, Lidia Popiel, Różena Opalińska, Sabrina Pilewicz wybrało zwycięzcę konkursu. Pulę nagród zgarnął SERAFIN ANDRZEJAK.

Wieczór otworzył pokaz młodych projektantów, którzy przygotowali kreacje inspirowane Cisowianką Perlage zatem nie mogło zabraknąć w nich błękitów, bieli, srebra, szarości a wszystko to w eleganckim i szykownym stylu.  Następnie zaprezentowano kolekcje 10 finalistów. Zaczerpneli oni inspiracje z grafik Lautreca, francuskiej cyganerii czy też architektury Wersalu. Finalistów oklaskiwali licznie przybyli goście  świata mody i celebryci min.: Monika Mrozowska, Julia Pietrucha, Odeta Moro-Figurska, Julia Kuczyńska, Tamara Arciuch, Joanna Orleańska, Marika. Podczas Gali finałowej premierę swojej kolekcji miała Zuzanna Szamocka zeszłoroczna laureatka. Zaprezentowała ona spójną i ciekawą kolekcję w której królowały czerń i biel oraz wysmakowane tematyczne printy w których się specjalizuje. 

Pomysłodawczyni konkursu Joanna Sokołowska-Pronobis ogłosiła werdykt - zwycięzcą został Serafin Andrzejak, który przedstawił kreacje inspirowane ciemną stroną Paryża.

"Kolekcja Serafina jest bardzo paryska. Szykowna i bardzo konsekwentna, a przy tak mocnym składzie jurorów jaki udało mi się zaprosić, naprawdę trzeba mieć coś do zaoferowania. Myślę, że on fajnie rokuje. Osobiście bardzo chętnie noszę kreacje debiutantów. Oni są zdefiniowani jeśli chodzi o styl i bardzo fajnie się z nimi współpracuje" - powiedziała Joanna Sokołowska-Pronobis

Nagrodę główną staż w atelier Anne Sofie Madsen wręczył Ambasador Danii -  Steen Hommel a czek na 15.000 zł. od MSKPU przekazał Andrzej Foder. Finalista wyjedzie już 5 czerwca na targi tkanin  TISSU PREMIER ufundowane przez Cisowiankę Perlage.  Drugie miejsce otrzymała Olga Idzik a trzecie Klaudia Cichoń. Staż w atelier Bohoboco - Nicol Grochowska natomiast staż w redakcji VIVA MODA oraz specjalną publikację w magazynie - Robert Czerwik.

Nagrodę w akcji patronowanej przez FDA - KAZAR DESIGN PROJECT wręczyła Małgorzata Olszewska. Sabina Rehlich otrzymała wyjazd na kurs do Londynu - Introduction to Footweare Design a jej zwycięski model obuwia pojawi się na półkach sklepowych w salonach KAZAR.

Po wielkim finale w strefie ASUS i Intel Julia Kuczyńska wręczyła ultrabooka zwyciężczyni konkursu Ultrastylizacja.

Partnerami beauty tej edycji konkursu są: MAC Cosmetics, Rclinic oraz Wella Professionals. Doskonałym uzupełnieniem paryskich kreacji były buty KAZAR.

Galę poprowadziła Agnieszka Popielewicz

 

 Agnieszka Popielewicz i Odeta Moro-Figurska

Ambasador Danii Steem Hommel

Andrzej Fodel, Lidia Popiel

Beata Sadowska, Kamil Owczarek, Edyta Herbuś, Joanna Sokołowska-Pronobis, Agnieszka Maciejak, Ada Fijał, Gilbert LachJulia Kuczyńska

Julia Pietrucha

Angelika Piechowiak

Konsul Szkockiej, Sabrina Pilewiczak

Małgorzata Olszewska, Sabina Rehlich

Monika Mrozowska

Marika

backstageKAZAR Pokaz w stylu Perlage, Pokaz Zuzanny Szamockiej, pokaz Serafin Andrzejak  Steen Hommel, Joanna Sokołowska-Pronobis, Serafin Andrzejak

PokazyMody.TV – rusza pierwsza polska modowa telewizja internetowa!

shifty833

Z przyjemnością informuję o powstaniu PokazyMody.TV – pierwszej polskiej modowej telewizji internetowej.

Serwis PokazyMody.TV, jako jedyny w Polsce, daje szerokiej publiczności możliwość zobaczenia w całości najciekawszych pokazów mody organizowanych w naszym kraju. Oprócz relacji z wybiegów w serwisie znajdą się również aktualne informacje i ciekawostki na temat rodzimej branży modowej oraz komentarze specjalistów dotyczące konkretnych wydarzeń.

Oficjalna inauguracja i uruchomienie serwisu odbędzie się 26 października 2012 roku, przy okazji FashionPhilosophy Fashion Week w Łodzi. Serwis PokazyMody.TV na swojej stronie www.pokazymody.tv zamieści pełną relację z pokazów jaki odbędą się podczas tej imprezy.

Każdy pokaz mody jest dla środowiska i dużej grupy entuzjastów znaczącym wydarzeniem. Niestety, oprócz niewielkiej grupy szczęśliwców, którym udało się wejść na imprezę, pozostali muszą się zadowolić bardzo skrótowymi relacjami filmowymi, rozsianymi w różnych programach i stacjach telewizyjnych. Twórcy piszą: "Postanowiliśmy wypełnić tę lukę i w jednym miejscu skupić ogólnie dostępne relacje z polskich pokazów mody. Chcemy dać możliwość fachowcom z branży, dziennikarzom, blogerom i pasjonatom mody, dostępu do materiałów w pełnej formie, przejrzystej i możliwie mało przetworzonej. Świadomie bowiem rezygnujemy z wyszukanych efektów montażowych.

Postanowiliśmy nie skupiać się tylko na wielkich projektantach, o ugruntowanej renomie i sławie. Będziemy pokazywać także młodych, obiecujących twórców mody, wspierając ich próby zaistnienia. W naszym ciągle aktualizowanym archiwum można już teraz oglądać ponad kilkadziesiąt relacji z najciekawszych pokazów jakie odbyły się w ostatnich latach w Polsce."

Tematyczny serwis PokazyMody.TV jest pierwszym z nowych internetowych projektów spółki NetMedia Sp. z o.o., specjalizującej się w produkcji telewizyjnej - m.in. Popularnych programów lifestylowych tj. "Gwiazdy na Dywaniku", "Aleja Sław" czy "Looksus". Wydawca serwisu dysponuje bogatym wyposażeniem technicznym, w tym sześciokamerowym wozem transmisyjnym w technologii HD. Pozwala to na przeprowadzenie rejestracji, lub transmisji na żywo (także do internetu) z dowolnej imprezy.

To od Was zależy, gdzie pojawią się kamery PokazMody.TV! Informujcie o ciekawych wydarzeniach!

Kontakt: Agnieszka Sowińska, e-mail: redakcja@pokazymody.tvtel.: +48 881 527 673
NetMedia HD PokazyMody.TV
ul. Nowogrodzka 15 lok. 2 00-511 Warszawa
e-mail: redakcja@pokazymody.tvtel.: +48 22 62 11 432 fax: +48 22 27 02 421
www.pokazymody.tv
facebook.com/pokazymody

Giuseppe Stefanel otworzył nowy concept store w warszawskiej Galerii Mokotów

shifty833

10 października 2012 w Galerii Mokotów odbyło się oficjalne otwarcie nowego concept store marki STEFANEL. Warszawa to kolejna stolica na mapie Europy, którą odwiedził syn twórcy marki Stefanel. Licznie zebranych gości, dziennikarzy i celebrytów osobiście witał sam Giuseppe Stefane.

Stefanel na rynku polskim istnieje od 2005 roku i posiada już 13 sklepów w czym 5 w samej Warszawie. Nowa aranżacja butiku doskonale odzwierciedla filozofię marki łącząc nowoczesność, tradycję, elegancję i zmysłowość. Harmonijne wnętrza zaprojektowało Sybarite -renomowane biuro architektoniczne z Londynu.

Na inauguracji nowego concept store zaprezentowana została także kolekcja AW 2012/13. Kluczowe dla kolekcji są : styl i jakość, szyk i ponadczasowość, maksymalna wygoda i luksus. Kaszmirowe swetry zdobyły uznanie niejednego gościa, dodajmy iż właśnie kaszmir różnej grubości i przede wszystkim wysokiej jakości jest znakiem rozpoznawczym marki STEFANEL. Świadectwem historii i doświadczenia budowanego na przestrzeni lat owej marki są najlepsze dzianiny o modnym kroju i rozsądnej cenie. Obok kaszmirowych swetrów pokazano stylowe kapelusze, oryginalne torebki, klasyczne spodnie i eleganckie marynarki a wszystko to w kolorystyce burgundu, ciemnej zieleni, szarości, brązów czy też lodowej bieli. Dopełnianiem kolekcji były buty z elementami skóry zwierzęcej i zamszu. Nowa kolekcja zachwyciła Klientki Stefanela, dziennikarki modowe i gwiazdy, które od zawsze kochają Stefanela. Jak podsumowała Paulina Sykut ”Włosi potrafią sprawić, ze kobieta czuje się bardziej kobieco” a Marietta Żukowska: „Stefanela cenię za ponadczasowość, kupując tutaj mam pewność, że to zawsze będzie modne”

Na ten wieczór celebrytki wybrały stylizacje Stefanela – Karolina Malinowska : czarną marynarkę ze skórzanymi wstawkami oraz klasyczną białą koszulę, Paulina Sykut założyła czarny nowoczesny kombinezon a do którego dodała prostą torebkę, Marietta Żukowska założyła szarą marynarkę uzupełniając ją eleganckim kapeluszem, Agnieszka Popielewicz do kaszmirowych spodni dobrała szary sweter typu over a Agnieszka Więdłocha założyła trójkolorowy sweter z moherem, szare spodnie, torebkę oraz klasyczne buty.

Kolekcja AW 2012/2013 jest dostępna w 450 salonach Stefanela na świecie.

 

1. Agnieszka Popielewicz - szary oversize, koszt 980pln
2. Agnieszka Popielewicz - kaszmirowe spodnie, koszt 980pln
3. Karolina Malinowska - biala koszula - koszt 370pln
4. Agnieszka Więdłocha -spodnie - koszt 640pln
5. Karolina Malinowska - czarna marynarka, skorzane wstawki, koszt 920pln
6. Agnieszka Więdłocha - trojkolorowy sweter z moherem, koszt 780pln
7. Marietta Żukowska - szara marynarka, koszt 990pln
8. Marietta Żukowska - czarny kapelusz, koszt 370pln
9. Paulina Sykut - czarny kombinezon, koszt 920pln
10. Agnieszka Więdłocha - torebka, koszt 590pln
11. Paulina Sykut - torba, koszt 540pln
12. Agnieszka Więdłocha - buty, koszt 730pln

 

© Fashion And Style
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci