Menu

Fashion And Style

Moda, trendy, styl

RELACJA! I obrady Jury 7. edycji Fashion Designer Awards

shifty833

Jury wybrało 30-tu młodych projektantów, którzy zawalczą

o miejsca w Półfinale konkursu Fashion Designer Awards

 

Dnia 24.02.2015 w H15 Boutique Hotel odbyły się pierwsze obrady jury 7. edycji Fashion Designer Awards. Jury konkursu m.in.: Tomasz Ossolińki, duet Bizuu, Lidia Kalita, Beata Sadowska, Andrzej Foder, Marieta Żukowska, Joanna Horodyńska z wielkim zapałem weryfikowali nadesłane prace konkursowe. Po głosowaniu i zliczeniu punktacji wyłoniono grupę 30 młodych designerów. Spośród wybranych 30-tu projektantów –  tylko 20-tu z nich będzie miało szansę zaprezentować swoje projekty na Półfinale 28 marca w Centrum Złote Tarasy.

Fashion Designer Awards to prestiżowy konkurs organizowany od 2008 roku przez Joannę Sokołowską- Pronobis. Tegoroczna edycja zebrała aż 347 zgłoszeń w tym 20% to zgłoszenia od mężczyzn. Zachwyt wywołały artystycznie wykonane teczki z rysunkami żurnalowymi, ciekawe wzorniki tkanin i dodatki krawieckie (cekiny, guziki, tasiemki i łańcuszki). Kreacje młodych projektantów inspirowane hasłem Moods of the Night obfitowały w oryginalne faktury, niebanalne kroje. W projektach dominowała czerń i srebro, niektórzy debiutanci pokusili sie o kolory zachodu słońca i pastele.

 

Paulina Sykut – Jeżyna zasiada w jury konkursu po raz pierwszy ale jak twierdzi: “Starałam się być bardzo otwarta na to co proponują młodzi projektanci (…) Z modą jest jak z muzyką. Kiedy otwiera się tę teczkę i coś jest wyjątkowe to odrazu to się czuje”.

 

Dorota Williams, która jest już po raz 5. w jury konkursu wypowiedziała się: “Ta edycja jest bardzo udana!. Jest tu wielu faworytów. A co mi się najbardziej podobało w tych propozycjach, które widziałam dzisiaj to to, że nie są to rzeczy odtwórcze tylko twórcze”.

 

Lista osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu:

1. Asman Monika - Józefosław

2. Augustyniak Julita - Łódź

3. Bartmańska Klaudia - Zamość

4. Bogucki Rafał - Warszawa

5. Chmielewska Angelika - Warszawa

6. Filip Karolina - Warszawa

7. Gawryszewska Paulina - Warszawa

8. Gniłka Agnieszka - Kobiernice

9. Golec Natalia - Gdynia

10. Gorczyca Marta - Skołyszyn

11. Gorczycki Marcin - Warszawa

12. Gromadzińska Monika - Łódź

13. Halarewicz Anna/ Hofman Magdalena – Warszawa/Dziwnów

14. Jendryka Aleksandra - Łódź

15. Kałęcka Anna - Warszawa

16. Kimak Luiza - Leszno

17. Koczara Marta/ Matera Małgorzata - Warszawa

18. Kwapisz Zuzanna - Warszawa

19. Murzyn Anna - Zakopane

20. Nikołajewska Simona - Częstochowa

21. Pietrzyk Edyta - Warszawa

22. Pilipiuk Nika - Warszawa

23. Poraziński Dastin - Warszawa

24. Rafał Klaudia – Biała Podlaska

25. Sikorska Joanna - Częstochowa

26. Świątkowska Paulina - Łowicz

27. Świderska Patrycja - Łódź

28. Ulasova Elena - Warszawa

29. Wójciak Michał - Kraków

30. Wróbel Agnieszka - Sanok


Młodzi projektanci na kolejnym etapie przed Jurorami FDA zaprezentują dwie odszyte sylwetki. Spośród 30 uczestników Jury wybierze 20-tu, których projekty będzie można zobaczyć na Półfinale 28 marca 2015 roku o godz. 15:00 w Złotych Tarasach w Warszawie.

więcej na www.fashiondesignerawards.com.pl

fot. M. Szalek

Relacja ze spotkania prasowego 7. edycji Fashion Designer Awards

shifty833

14 stycznia, w stylowym H15 Boutique Hotel przy ul. Poznańskiej 15 odbyło się spotkanie prasowe 7. edycji konkursu Fashion Designer Awards. Przede wszystkim zaprezentowana została sylwetka gościa specjalnego gali finałowej i przewodniczącego jury – Mauro Gasperi z Mediolanu, przedstawiona została nowa pula nagród, a jury podkreślało zgodnie, że temat przewodni Moods of the night jest pełen inspiracji. 

Joanna Sokołowska Pronobis ( pomysłodawczyni i producentka) odkryła nazwisko przewodniczącego jury oraz gościa honorowym FDA, którym został Mauro Gasperi z Mediolanu. 36-letni Mauro Gasperi  należy do grupy 6-ciu włoskich designerów tzw. nowej fali.

To on zaprosi  zwycięzcę FDA na 3- tygodniowy staż w swoim  atelier w Mediolanie.

Na spotkaniu obecne były także osoby zaproszone do grona jurorów, m.in.: Ada Fijał, Agnieszka Maciejak, Joanna Klimas, duet Bizuu, Dorota Williams, Lidia Kalita oraz Joanna Horodyńska. Wypowiedziały się one na temat konkursowego hasła przewodniego “Moods of the night”.

Agnieszka Maciejak ( projektantka) otwarcie powiedziała  “Moods of the night jest tematem absolutnie poruszającym twórczo. Prowokującym do przekraczania granic i do własnych utartych pomysłów”. Ada Fijał także uważa ten temat za bardzo szeroki i  kreatywny podkreślając też,  że noc wbrew pozorom ma wiele kolorów a humor oraz dystans przy projektowaniu jest mile pożądany tak jak w jej modowych filmikach.  Joanna Horodyńska stwierdziła iż noc jest czasem odwagi i najlepszych pomysłów. Tak też powstała jej nowa książka “Modowy sąd”.  

W tegorocznej edycji główna nagroda finansowa  od MSKPU została podwyższona do 20 000 zł  . Zwycięzca pojedzie na Tissu Premier do Lille we Francji z Partnerem strategicznym – firmą Whirlpool, która wprowadza na rynek pralki nowej generacji Supreme Care. Wybrani finaliści zostaną zaproszeni na staż do atelier Bizuu oraz Lidii Kality.

A czego będzie można nauczyć się u Lidii Kality na stażu?: “ Podczas stażu wybrana przeze mnie osoba będzie mogła zobaczyć jak tworzy się moda na żywo: od projektu poprzez szycie pierwowzoru, działanie showroomu, sklepu internetowego (który mam na miejscu), aż po codzienne obcowanie z produktem w sklepie. Mogę także obiecać cudowną atmosferę, która u nas panuje.” powiedziała projektantka 

Nową zaproszoną osobą do grona jurorów jest także Paulina Sykut-Jeżyna, która wypowiedziała się na temat swojej obecności następująco: “Lubię modę, uwielbiam debiutantów! Gorąco im kibicuję i wspieram. Doskonale też rozumiem ich pozycję i podzielam emocje. Każdy kiedyś zaczynał i fajnie jeśli możemy być współodpowiedzialni za ich start. Cieszę się, już zacieram ręce i nie mogę się doczekać kiedy ich wszystkich poznam. Jak przystało na debiutantkę, jestem pełna entuzjazmu do tego przedsięwzięcia. Jeszcze nigdy nie zasiadałam w modowym jury, także to wielka satysfakcja być jego częścią i być świadkiem narodzin nowych talentów i nowych marek”.

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU można przesyłać do 10 lutego 2015 roku

więcej na www.fashiondesingerawards.com.pl

MEDIA PATRONI : Viva Moda, Viva, Flesz, polki.pl, lula.pl, styl.fm, Vumag.pl, Plejada, MaleMen, Radio Kolor
PARTNERZY: Whirlpool, Perwoll, Złote Tarasy, Avon, Wella Professionals, MSKPU, Agata Meble, H15 Boutique Hotel, Beller

 

 

Anja Rubik dla Free People

shifty833

Światowa top modelka Anja Rubik ponownie twarzą brytyjskiej marki Free People i nowej kolekcji na 2015 rok, utrzymanej w stylu bohemian. Dominują proste, ponadgabarytowe kroje z motywami ludowymi, kolory są monochromatyczne i neutralne. Klimatyczny, naturalny i luźny styl sprawia, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Prezentowane przejściowe płaszcze i poncza są lekkie i przytulne, sukienki przewiewne i bardzo dziewczęce. Głównym wyznacznikiem kolekcji jest zakładanie warstw odzieży uzupełnione prostą, metalową biżuterią, a celem zaakcentowanie swojej indywidualności.

 

Makeup: Deanna Hagan

Photo: Paola Kudacki

Model: Anja Rubik

Hair: Rutger

7.edycja Fashion Designer Awards – poszukiwania młodych talentów rozpoczęte

shifty833

Od 22 grudnia można zgłaszać się do 7. edycji topowego konkursu Fashion Designer Awards. W tegorocznej edycji młodzi uczestnicy będą mieli za zadanie zaprojektowanie 4. outfitów inspirowanych hasłem przewodnim: MOODS OF THE NIGHT Zgłoszenia w postaci rysunków można przesyłać do 10 lutego 2015 roku.

Organizatorzy zadbali by 7 edycja konkursu obfitowała w nowe pozytywne zmiany. Stąd w gronie Jurorów nowi profesjonalni przedstawiciele świata mody, zmiany w regulaminie ( szansę na pokazanie projektów przed gronem jurorów ma aż 30 osób), zwiększona główna nagroda finansowa, wydłużony staż zagraniczny oraz bardzo ciekawe hasło przewodnie.

Nastroje nocy to temat, który daje dużo wolności i myślę, że interpretacji go może być wiele. Można zaprojektować suknie wieczorowe ale także stylowy casual, bo przecież noc jest pełna życia.  Noc to muzyka, sex, rozmowa, taniec, intymność, wolny umysł, cisza, która pozwala usłyszeć własne myśli , to w końcu ulubiona pora pracy projektantów, to właśnie w nocy powstają najlepsze projekty ” twierdzi Joanna Sokołowska-Pronobis pomysłodawczyni konkursu.

W tegorocznej edycji w jury zasiądą m.in.: Joanna Horodyńska, duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Lidia Kalita, Tomasz Ossoliński, Paulina Sykut, Beata Sadowska, Joanna Klimas, Marieta Żukowska, Dorota Williams.  Grono Jury spośród nadesłanych prac wybierze 30 osób, które zaprezentują swoje odszyte projekty na II obradach, z tej grupy 20 osób wejdzie do półfinału, gdzie zaprezentują swoje kreacje w Złotych Tarasach -28 marca 2015 roku podczas 7 półfinału FDA. Kolejny etap to wybór 9 finalistów a dziesiąta osoba zostanie wyłoniona drogą głosowania na stronie organizatora www.fashiondesignerawards.com.pl 

Pula nagród FDA 2015 to:

I miejsce: główna nagroda finansowa - 20.000 zł. od MSKPU, 3 tygodniowy staż u zagranicznego projektanta, stypendium w MSKPU oraz wyjazd na targi tkanin do Francji ufundowany przez Partnera strategicznego Whirlpool z innowacyjną technologią 6-ty zmysł Kolory.

II i III miejsce: stypendia w MSKPU a wybrani finaliści otrzymają propozycję stażu w atelier Lidii Kality i Bizuu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 lutego 2015 r.

Classic White Shirt

shifty833

Tim Gunn, amerykański konsultant modowy i telewizyjna osobowość tak ją zdefiniował: "Niezależnie od połączeń jakie zastosujesz: spodnie, jeansy, spódnica nawet spodenki, to biała koszula jest zawsze symbolem wyrafinowania i klasy. Wystarczy jedynie pamiętać o odpowiednim dbaniu o nią." W szafie pełnej sezonowych trendów, zawsze znajdzie się miejsce na ponadczasową klasyczną, białą koszulę. Z łatwością można ją połączyć z innymi ubraniami, tworząc szykowny outfit, sportową elegancję bądź luźną stylizację ze spodniami typu boyfriend - pomysłów bez liku. Poniżej przedstawiam kilka zestawień białej koszuli i rozwiązań jak ją wykorzystać, mając do dyspozycji poniższą garderobę.


Koszmarne Świąteczne Sweterki

shifty833

Wierzcie lub nie, ale to zjawisko istnieje od 1980 roku :) Trend na koszmarne sweterki świąteczne stał się tak epicki, że dziś miliony osób z chęcią zakładają te nietrafione podarunki. Brzydkie sweterki nie są już "brzydkie" z nazwy, nie są również tandetne, ale modne i dowcipne, a szczególnie te pozostające w duchu tzw. Ugly Christmas Fashion. Istnieje tysiące niepowtarzalnych wzorów i nadruków, dzięki którym możemy zaskoczyć domowników, wybrać swój własny unikatowy sweter, a nawet ubrać całą rodzinę :)

1. Olaf Novelty, 2. ONLY, 3. Brave Soul, 4. Boohoo, 5. Markus Lupfer, 6. Boohoo, 7. River Island, 8. Peacocks, 9. Chicnova 
Fashion 

1. Ted Baker, 2. Jane Norman, 3. Cheesy Christmas Jumpers, 4. River Island, 5. Boohoo, 6.Chicnova Fashion, 7. Lipsy, 8. 
Boohoo, 9. Momo Fashions

1. River Island, 2. Choies, 3. Choies, 4. WearAll, 5. Adell Barre, 6. Chicnova Fashion, 7. Chicnova Fashion, 8. Mela Loves 
London, 9. Chicnova Fashion

BONUS Świąteczny:

1. Claire's, 2. ThatsRad, 3. All Modern, 4. Home & You, 5. Pretty Snake, 6. Belk, 7. Pretty Snake, 8. NewportStyle, 9. The 
Pillow Collection, 10. Lenox

Ekologiczne Bombki Świąteczne

shifty833

Bożonarodzeniowy czas to nie tylko kupowanie, rozdawanie prezentów i festiwal promocji na wszystko, ale co za tym idzie, mnóstwo świątecznych odpadów. Niektórzy sprzedawcy dołożyli wszelkich starań aby temu sprostać. W Hong Kongu, Lee Gardens organizuje już drugą wielką kampanię ekologiczną pod nawzą "RE: MAKE A WISH - The X'Mas Baubles Project". Projekt tworzony jest przy współpracy z AllRightsReserved oraz Green & Accociates. Twórcy zebrali ponad 30 tysięcy plastikowych butelek, które poddane są recyklingowi i tworzy się z nich świąteczne bombki. Aby zachęcić uczestników do wspierania projektu, twórcy nawiązali współpracę z ponad 10 kreatywnymi artystami oraz znanymi markami z całego świata, m.in. Philip Lim (USA), GAP, LINE, Piers Atkinson (UK) Araki Nobuyoshi (Japan), Craig & Karl(US/UK), Fantasista Utamaro(Japan), Jeremyville(US), Lisa Larson (Sweden), Mina Kwon (Korea), Sticky Monster Lab (Korea). Bombka kosztuje 50$, a wszystkie zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na Make-A-Wish Hong Kong.

fot: fashionising.com

Twiggy Lashes look!

shifty833

Głównym trendem makijażowym, który mogliśmy podziwiać na wybiegach największych projektantów, jest powrót makijażu w stylu Twiggy. Różowe usta, nieskazitelna cera, eyeliner i długie, powiększające oczy rzęsy. Uwaga skupia się wyłącznie na oczach. Trend przywołuje na myśl duże, otwarte oczy lalek, ale w wydaniu na sezon jesień/zima 2014 oraz wiosna/lato 2015, jest bardziej chłodny i stylowy.
Makijażyści proponują naturalne, grubo ubrane w warstwy maskary rzęsy lub sztuczne. To przeniesienie trendu z lat 60. gdzie ikoną mody była Twiggy, a jej duże, charakterystyczne i wyraziste spojrzenie ukształtowało jeden z największych trendów w makijażu.


 

© Fashion And Style
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci